Etter en uke proppfull av sommeravslutninger for den ene og den andre; for skoleklasser, jobb og fritidsaktiviteter, er den siste mandagen kommet før selve ferien setter i gang.
Det er nesten vanskelig å tro og ta innover seg at sommerferien starter snart, for det kjennes som om den har vart lenge allerede. Det har vært så mye sommerlig i lang tid og jeg nyter alt sammen.
Men; en uke med mye kjennes godt i en ellers lite brukt kropp. Med ømme ledd og lemmer, som om de er tygget, most og kastet rundt, er det godt å roe helt ned denne siste mandagen i skoleåret og la varmen virke og føtter luftes mens andres barn lager lydene.
Å sitte i sofaen ute og høre suset i bøkene, gjør godt! Og det skal jeg gjøre mye – la tiden virke og tenke lite.
Gleder du deg til ungenes ferie? Er du god på å nyte dagene?
Følg meg gjerne her:
~ Lik Lammelårtanker på Facebook ~
~ Følg Ojosfoto på Instagram ~
Jeg gleder meg veldig til alt. Både ferie med og uten unger. Jeg synes jeg har blitt rågod på å nyte dagene, og ikke blir det utenlandsferie i år heller….
LikerLiker
Høres veldig behagelig ut!
LikerLikt av 1 person
Det blir som å få en pust i bakken når ferien starter for som du sier er det noen pølser som må grilles før ferien kommer,, iallefall hvis en har barn,,
Kos deg med solen og sommeren, å takk for hyggelig kommentar hos meg.
LikerLiker
Takk for at du tok turen innom!
LikerLiker